Krkonošemi na kole

Zábava v okolí

+420 731 516 417 acreal@acreal.cz

Krkonošemi na kole

Členitý krkonošský terén nabízí velký výběr cyklotras nejrůznějších délek i obtížností. Zde je několik z nich:

Vrchlabí

Z Vrchlabí do Vrchlabí, tak by se mohla jmenovat 62 km dlouhá trasa, která začíná v tomto horském městečku na náměstí T. G. M. Odtud směřuje na Pec pod Sněžkou a Velkou Úpu, Thámovy boudy a Horní Lánov, aby se stočila směrem zpátky do výchozí stanice.

Do lázní

Příjemných 18 km dlouhá, ale o to pestřejší trasa Vás zavede z Vrchlabí až na kolonádu městečka Janské Lázně. Zatímco v první části budete muset překonat řadu terénních úseků, v dalším úseku se Vám již Krkonoše odmění mírnými silničkami.

Špindlerův Mlýn

Okolí Špindlerova Mlýna je posázeno nejrůznějšími trasami různých délek, které můžete absolvovat takříkajíc „po svých“ nebo se svézt některou z lanovek. Přepravu kol navíc Skiareál Špindlerův Mlýn zajišťuje zdarma.

Za zvířaty

Výchozím bodem pro tuto 57 km dlouhou trasu, jejíž cílovou zastávkou je známá ZOO ve Dvoře Králové, je Špindlerův Mlýn. Odtud zamíříte přes Vrchlabí, Hostinné a Nemojov až do zoo, kde si můžete užít safari v českém pojetí.

Lázně Bělohrad

Celkem 27 km dlouhá trasa startuje v Horní Brusnici, odkud Vás povede podmanivou krkonošskou přírodou až do krásného městečka Lázně Bělohrad. Cestou můžete obdivovat hrad Pecka, nebo se zastavit v klenotnici v Nové Pace.

Krkonošská diagonála

Výzva pro zkušené cyklisty, kteří chtějí poměřit své síly s krkonošským terénem. Na 72 km dlouhé trase z Harrachova do Žacléře můžete navštívit několik kulturních zařízení a pamětihodností. Vaší pozornosti by nemělo uniknout muzeum skla v Harrachově, Albeřické lomy nebo městské muzeum Žacléř.