Podpořte naše projekty v soutěži o Realitní projekt roku 2018

Krkonošemi na kole

Členitý krkonošský terén nabízí velký výběr cyklotras nejrůznějších délek i obtížností. Zde je několik z nich:

 

  • Vrchlabí

Z Vrchlabí do Vrchlabí, tak by se mohla jmenovat 62 km dlouhá trasa, která začíná v tomto horském městečku na náměstí T. G. M. Odtud směřuje na Pec pod Sněžkou a Velkou Úpu, Thámovy boudy a Horní Lánov, aby se stočila směrem zpátky do výchozí stanice.

  • Do lázní

Příjemných 18 km dlouhá, ale o to pestřejší trasa Vás zavede z Vrchlabí až do na kolonádu městečka Jánské Lázně. Zatímco v první části budete muset překonat řadu terénních úseků, v dalším úseku se Vám již Krkonoše odmění mírnými silničkami.

  • Špindlerův Mlýn

Okolí Špindlerova Mlýna je posázeno nejrůznějšími trasami různých délek, které můžete absolvovat takříkajíc „po svých“ nebo se svézt některou z lanovek. Přepravu kol navíc Skiareál Špindlerův Mlýn zajišťuje zdarma.

  • Za zvířaty

Výchozím bodem pro tuto 57 km dlouhou trasu, jejíž cílovou zastávkou je známá zoo ve Dvoře Králové, je Špindlerův Mlýn. Odtud zamíříte přes Vrchlabí, Hostinné a Nemojov až do zoo, kde si můžete užít safari v českém pojetí.

  • Lázně Bělohrad

Celkem 27 km dlouhá trasa startuje v Horní Brusnici, odkud Vás povede podmanivou krkonošskou přírodou až do krásného městečka Lázně Bělohrad. Cestou můžete obdivovat hrad Pecka, nebo se zastavit v klenotnici v Nové Pace.

  • Krkonošská diagonála

Výzva pro zkušené cyklisty, kteří chtějí poměřit své síly s krkonošským terénem. Na 72 km dlouhé trase z Harrachova do Žacléře můžete navštívit několik kulturních zařízení a pamětihodností. Vaší pozornosti by nemělo uniknout muzeum skla v Harrachově, Albeřické lomy nebo městské muzeum Žacléř.