Romantické procházky i náročné túry

Zábava v okolí

+420 731 516 417 acreal@acreal.cz

Romantické procházky i náročné túry

Obujte si pohorky a vydejte se za krásami krkonošské přírody. Třeba po některé z četných turistických tras:

Vrchlabí – Michlův Mlýn

Kde jinde zahájit poznávání Krkonoš než v samém srdci Vrchlabí? Středně náročná trasa o délce 19 km začíná na náměstí Míru, odkud stoupá trasa směrem do Kněžic a dále na rozcestí silnic na Křížovkách, aby následně zamířila k vrchu Přední Žalý. Odtud Vás tzv. Bucharova cesta dovede přes kopce Šeřín a Černá skála k Labské přehradě až k cíli Michlův Mlýn.

Špindlerův Mlýn a okolí

Krásná krkonošská příroda s rozličnými terény láká již tradičně příznivce turistiky, kteří si mohou zvolit z nepřeberného množství tras různých obtížností i délek. Máte s sebou ratolesti a nevíte, zda by je procházka lesem nebo vyjížďka po hřebeni bavily? Vydejte se společně na některou ze čtyř naučných stezek, které Vás seznámí s místní flórou, faunou nebo Krakonošovým příběhem.

Pec pod Sněžkou

Trasa s poněkud fantastickým názvem Vlčí jámy je skvělou kombinací cesty za poznáním zajímavostí Pece pod Sněžkou. Během 5 km procházky se seznámíte s přírodními, historickými i architektonickými památkami.

Harrachov

Pro rodiny s dětmi či osoby se zdravotním omezením je určena 11 km dlouhá trasa podél říčky Mumlavy, která Vás po asfaltové cestě přivede až k rozcestí zvanému Krakonošova snídaně, odkud se můžete po štěrkové cestě vydat ještě k 12 metrů vysokému Mumlavskému vodopádu.

Krkonošská magistrála

Hřebenová trasa o délce 28 km nese právem název Cesta česko-polského přátelství. Jednotlivé zastávky na cestě se totiž nachází jak na české straně, tak také u polských sousedů. Z rozcestí pod Tvarožníkem se dostanete podél Sněžných jam, Petrovy a Špindlerovy boudy a polského Słoneczniku až k vrcholu nejvyšší české hory Sněžky.

Rokytnice nad Jizerou

Toužíte-li na chvíli zatajit dech nad krásou přírodní scenérie, nevynechejte trasu Rokytnice-Dvoračky-Harrachov. Jednou ze zastávek na cestě je totiž 20 m vysoký Huťský vodopád. Tento přírodní monument je napájen stejnojmenným potokem pramenícím pod chatou Dvoračky stojící na úpatí Lysé hory, jejíž historie se začala psát už na počátku 18. století.