Články blogu

Články blogu

+420 775 117 111 zelinkova@acreal.cz

Oddychová zóna ve Vrchlabí se rozroste o bazén, skatepark i hotel

Vejsplachy, rozkládající se na okraji západní části Vrchlabí, zažívají v posledních letech pozoruhodný boom. Město už do sportovně-rekreační zóny investovalo desítky milionů a plánuje utratit další.

V roce 2015 otevřelo nový fotbalový stadion s hlavním hřištěm, tribunou a tréninkovou plochou s umělým povrchem za 120 milionů korun. Areál se zároveň stal centrem běžeckého lyžování s okruhem, který je jako jeden z mála v České republice technicky zasněžovaný a osvětlený.

Loni radnice dokončila revitalizaci rybníka Kačák za deset milionů, kromě odbahnění a vyčištění vodní nádrže areál doplnil rybářský domek, skákadlo, molo a další menší stavby.

Letos na podzim pak vrchlabští zastupitelé dali zelenou stavbě krytého bazénu nedaleko rybníka, která začne už v příštím roce. Má stát 190 milionů. Částečně do země zapuštěné akvacentrum s pětadvacetimetrovým bazénem, relaxačním a cvičným bazénem, divokou řekou, toboganem i vířivkami by se mělo otevřít v roce 2022.

Příští rok ve volném prostoru mezi hlavní silnicí a fotbalovým hřištěm vyroste betonový skatepark za téměř pět milionů korun, na který město získalo dotaci 750 tisíc korun.
„Umístit ho do Vejsplach, které jsou sportovně-rekreační zónou, nám dává logiku a bude to další doplnění tohoto areálu,“ uvádí vrchlabský místostarosta Michal Vávra (nestraník, Zvon).
Sportoviště ve tvaru protáhlého trojúhelníku bude dlouhé devadesát metrů a zabere plochu 960 metrů čtverečních.
„Skatepark má atypický tvar, většinou se stavějí ve tvaru čtverce nebo obdélníku. Snažili jsme se maximálně využít prostor, který máme u fotbalového stadionu k dispozici,“ říká devětatřicetiletý Jiří Šorm, který s nápadem vybudovat ve Vrchlabí skatepark přišel.
Autoři projektu pro betonovou plochu navrhli několik překážek, od lehčích až po středně náročné. Budou zde rozjezdové a zahnuté překážky, centrální pyramida s bednami a zábradlím, spina a boule.
Od fotbalového hřiště skatepark oddělí přírodní val, který zároveň může plnit funkci tribuny. Sportoviště bude sloužit inline bruslařům, skateboardistů či jezdcům na BMX kolech a freestylových koloběžkách.
„Ve Vrchlabí byl naposledy skatepark před osmi lety. Od té doby jsme museli jezdit do Jilemnice, Trutnova a na Mostka,“ podotýká Šorm.
Kvůli neexistenci sportoviště podle něj není ve Vrchlabí komunita lidí, kteří se tomuto sportu věnují, příliš velká.
„Fotbalový klub, který by neměl hřiště, by na tom asi také nebyl dobře. Jsem přesvědčený, že díky skateparku se komunita podstatně rozšíří a zájem mladých lidí poroste. Plánujeme pořádat školičky skateboardingu a inline bruslení, bude zde také zázemí pro závody,“ dodává.
Do konce roku chce mít radnice vybranou stavební firmu, skatepark bude hotový do srpna. U sportovního areálu je parkoviště, pěšky a na kole se sem lidé dostanou nadchodem nad hlavní silnicí.

Začne růst i sportovní hotel

Ve Vejsplaších se potkávají záměry města a projekty soukromých investorů. Už několik let je blízko benzinové stanice tenisový areál s krytou halou. Majitelé parcel nedaleko místa, kde vznikne krytý bazén, sem chtějí umístit sportovní hotel s kapacitou 150 lůžek. Vyrůst by měl do roku 2022.
„V blízkosti připravovaného akvacentra je již na sportovní hotel vydáno územní rozhodnutí,“ řekl Krkonošskému deníku vrchlabský právník Daniel Kučera, jemuž společně s trutnovským architektem Martinem Vokatým ze společnosti ATIP pozemky patří.
„Hotel může být vhodným doplňkem areálu, ale určitě bychom byli rádi, aby to bylo ubytovací zařízení v pravém slova smyslu, nikoli apartmánový dům,“ poznamenává místostarosta Vávra.

Zdroj: https://www.idnes.cz/hradec-kralove/zpravy/vejsplachy-vrchlabi-stavba-investice-bazen-skatepark-hotel-stadion-rybnik-kralovehradecky.A191121_515493_hradec-zpravy_tuu

 

další články

 • Výhrou je umístění v srdci Krkonoš

  Výhrou je umístění v srdci Krkonoš

  Zásadním kritériem výhodnosti investice do horských nemovitostí je lokalita. Zatímco u klasických městských nemovitostí se lepší či horší umístění projeví pouze na výši nájemného, které budete moci vyžadovat, přičemž využitelnost zůstane stejná, u horských apartmánů to neplatí.

  Zobrazit celý článek
 • Boom moderního chalupaření

  Boom moderního chalupaření

  Utíkat na víkend či na prázdniny do druhého domova v přírodě mají Češi v krvi. Ovšem starat se o takovou chatu nebo chalupu, pracovat na ní po náročném týdnu, to už při dnešním hektickém způsobu života nechceme ani nezvládáme.

  Zobrazit celý článek
 • Obliba horských apartmánů stoupá. Představují ideální spojení zimní dovolené a investiční příležitosti

  Obliba horských apartmánů stoupá. Představují ideální spojení zimní dovolené a investiční příležitosti

  Investice do nemovitostí je coby pasivní dlouhodobé a nepříliš rizikové uložení finančních prostředků velmi populární volbou, obvykle se však jedná o koupi a následný pronájem velkoměstských bytů nebo kancelářských prostor.

  Zobrazit celý článek
 • Vyplatí se zvláště investice do větších apartmánů

  Vyplatí se zvláště investice do větších apartmánů

  I přes svůj sezónní charakter má tato oblast podnikání rychlou návratnost a poskytuje stabilní příjmy. Dokonce vám bude zaručeně vydělávat víc než byt v Praze, zvláště pokud se zaměříte na třípokojové apartmány.

  Zobrazit celý článek
 • Když se spojí pocit domova a hotelové služby

  Když se spojí pocit domova a hotelové služby

  Proč je investice do horských apartmánů takové terno? Návštěvníci si zde mohou užívat dovolené bez starostí a námahy spojených s udržováním další nemovitosti, a přesto se budou cítit jako doma.

  Zobrazit celý článek

APARTMÁNY VRCHLABÍ PŘEDSTAVUJÍ SKVĚLOU INVESTIČNÍ PŘÍLEŽITOST

Užijte si prázdniny na horách a po zbytek roku nechte svou nemovitost vydělávat z pronájmu. Postaráme se o nové hosty a zajistíme, aby měli během svého pobytu maximální hotelový komfort.

Zobrazit nabídku bytů

Nejmenší apartmány se hodí pro jednotlivce či páry.

Vydělají vám až 11 % ročně.

Užijte si dostatek prostoru a soukromí

a užívejte si až 9,6 % zhodnocení za rok

Vezměte na hory celou rodinu

a po zbytek roku vydělávejte až 10,9 %