Články

Články

+420 778 727 878 acreal@acreal.cz

Ve Vrchlabí už brzy vznikne nový skatepark a krytý bazén

V posledních několika letech se ve sportovně-rekrečním areálu Vejsplachy otevřel nový a plně vybavený fotbalový stadion s tréninkovou plochou za 120 milonů korun a také okruh pro bežkaře, který je osvětlený a tratě lze v případě potřeby uměle zasněžit – v reginu je jediným areálem s možností výroby technického sněhu.

Krytý aquapark

Tím ale změny ve Vejsplaších nekončí – následovalo odbahnění a vyčištění rybníku Kačák a stavba rybářského domku, mola a skákadla pro plavce. Celková revitalizace přišla na 10 milionů korun. V blízké budoucnosti má poblíž rybníku vzniknout ještě krytý pětadvacetimetrový bazén, který je prvním krokem k aquacentru za celých 190 milionů korun. Bazén bude částečně zapuštěný do země a nebude zde chybět ani tobogán, výřivky a divoká řeka. Otevření se plánuje na rok 2022.

Vedle bazénu vyroste sportovní hotel

Nedaleko budoucího aquacentra má do budoucna vyrůst rovněž sportovní hotel s celkovou kapacitou 150 lůžek. Už je na něj vydáno i územní rozhodnutí. Záměrem soukromých investorů je, aby hotel fungoval jako klasické ubytovací zařízení. Dostavěn by měl být do roku 2022, podobně jako aquapark.

I milovnící skejtování si přijdou na své

Vejsplachy čeká ještě další investice za necelých 5 milionů. Mezi fotbalovým hřištěm a hlavní silnicí má v příštím roce vzniknout atypický trojúhelníkový skatepark, dlouhý devadesát metrů – město na něj získalo dotaci 750 tisíc korun.

Umístit betonový skatepark do sportovně-rekreačního areálu Vejsplachy je podle vrchlabského místosatrosty, Michala Vávry, logickým krokem. Park se bude rozprostírat na ploše 960 m² a okamžitě zaujme svým nezvyklým tvarem. Podobná sportoviště mívají obyvkle tvar obdélníku nebo čtverce, ale Jiří Šorm, který s nápadem vrchlabského skateparku přišel, uvedl, že v tomto případě šlo především o to „maximálně využít prostor u fotbalového stadionu“.

V novém skateparku budou lehčí až středně náročné překážky (centrální pyramida s bednami, boule nebo například zahnuté a rozjezdové překážky) a přírodní val, který bude zastávat dvojí funci: oddělí skatepark od fotbalového hřiště, a zároveň může sloužit i jako tribuna. Park potěší nejen skateboardisty, ale také inline bruslaře nebo jezdce na freestylových koloběžkách.

Naposledy byl ve Vrchlabí skatepark před celými osmi lety, od té doby museli všichni zájemci o tento sport dojíždět do Trutnova či například Jilemnice. Jiří Štorm je přesvědčen, že díky novému skateparku se opět rozšíří komunita lidí, kteří se skatu budou chtít věnovat. Plánuje se také pořádání škol skatebordingu či inline bruslení a samozřejmě i závody – to vše by mohlo přilákat nové zájemce.

Všechny zmíněné změny mají lokalitu oživit a zatraktivnit ji pro širší veřejnost.

 

další články

 • Jak si vybavit horský apartmán?

  Jak si vybavit horský apartmán?

  Perfektně zařízený apartmán láká návštěvníky a navíc inspiruje – celý zážitek z dovolené povýší na zcela novou úroveň. Jak docílit moderně zařízeného a stylového interiéru s nadčasovým šarmem a nádechem luxusu? Zjistěte to v našem článku.

   

   

  Zobrazit celý článek
 • Opožděná dovolená na horách? Zažijte barevný podzim v Krkonoších

  Opožděná dovolená na horách? Zažijte barevný podzim v Krkonoších

  Léto je sice už za námi, období výletů a pěší turistiky však nekončí. Rozhodli jste se letos dovolenou odložit a dopřát si zasloužený odpočinek až během podzimních měsíců? Vydejte se na hory – do Krkonoš můžete zamířit za každého počasí.

   

   

  Zobrazit celý článek
 • Dovolená ve Vrchlabí – kam určitě vyrazit?

  Dovolená ve Vrchlabí – kam určitě vyrazit?

  V posledních měsících je o dovolenou na domácím území velký zájem. Nejste si jisti, kam se s rodinou vydat? Vyzkoušejte české hory – bylo by chybou myslet si, že jsou zajímavé pouze v zimě, co nabídnout mají totiž i v létě. K těm zdaleka nejoblíbenějším patří Krkonoše. Poradíme vám, co zde podniknout a které lokality určitě stojí za návštěvu.

   

   

  Zobrazit celý článek
 • Golfový turnaj na Mladých Bucích - Ski&Mtb APARTMENTS VRCHLABÍ KRAKONOŠOVA TOUR 2020

  Golfový turnaj na Mladých Bucích - Ski&Mtb APARTMENTS VRCHLABÍ KRAKONOŠOVA TOUR 2020

  Zveme vás na golfový turnaj pořádaný ve spolupráci s Golf Club Mladé Buky, GRUND RESORT Golf & Ski a Skiareálem Herlíkovice. Budeme rádi, když se k nám 15. 8 2020 přidáte a užijete si pravou podkrkonošskou pohodu.

  Zobrazit celý článek
 • Druhý domov v Krkonoších? Pořiďte si horský apartmán

  Druhý domov v Krkonoších? Pořiďte si horský apartmán

  Uvažujete o vlastní rekreační nemovitosti či nenáročném podnikání v turisticky oblíbené lokalitě? Potom zvažte pořízení moderního horského apartmánu v Krkonoších – návštěvníky bude lákat celoročně.

   

   

  Zobrazit celý článek
 • Sháníte nemovitost k rekreaci a zároveň k investici? Nepodceňte výběr lokality

  Sháníte nemovitost k rekreaci a zároveň k investici? Nepodceňte výběr lokality

  Toužíte po menším apartmánu v příjemném přírodním prostředí, kde budete moci trávit dovolené a ve zbytku času jej výhodně pronajímat? Není to nereálná představa – při samotném výběru však hraje velmi zásadní roli vhodná lokalita. Na co se zaměřit?

   

  Zobrazit celý článek
 • Výhrou je umístění v srdci Krkonoš

  Výhrou je umístění v srdci Krkonoš

  Zásadním kritériem výhodnosti investice do horských nemovitostí je lokalita. Zatímco u klasických městských nemovitostí se lepší či horší umístění projeví pouze na výši nájemného, které budete moci vyžadovat, přičemž využitelnost zůstane stejná, u horských apartmánů to neplatí.

  Zobrazit celý článek
 • Boom moderního chalupaření

  Boom moderního chalupaření

  Utíkat na víkend či na prázdniny do druhého domova v přírodě mají Češi v krvi. Ovšem starat se o takovou chatu nebo chalupu, pracovat na ní po náročném týdnu, to už při dnešním hektickém způsobu života nechceme ani nezvládáme.

  Zobrazit celý článek
 • Obliba horských apartmánů stoupá. Představují ideální spojení zimní dovolené a investiční příležitosti

  Obliba horských apartmánů stoupá. Představují ideální spojení zimní dovolené a investiční příležitosti

  Investice do nemovitostí je coby pasivní dlouhodobé a nepříliš rizikové uložení finančních prostředků velmi populární volbou, obvykle se však jedná o koupi a následný pronájem velkoměstských bytů nebo kancelářských prostor.

  Zobrazit celý článek
 • Vyplatí se zvláště investice do větších apartmánů

  Vyplatí se zvláště investice do větších apartmánů

  I přes svůj sezónní charakter má tato oblast podnikání rychlou návratnost a poskytuje stabilní příjmy. Dokonce vám bude zaručeně vydělávat víc než byt v Praze, zvláště pokud se zaměříte na třípokojové apartmány.

  Zobrazit celý článek
 • Když se spojí pocit domova a hotelové služby

  Když se spojí pocit domova a hotelové služby

  Proč je investice do horských apartmánů takové terno? Návštěvníci si zde mohou užívat dovolené bez starostí a námahy spojených s udržováním další nemovitosti, a přesto se budou cítit jako doma.

  Zobrazit celý článek

APARTMÁNY VRCHLABÍ PŘEDSTAVUJÍ SKVĚLOU INVESTIČNÍ PŘÍLEŽITOST

Užijte si prázdniny na horách a po zbytek roku nechte svou nemovitost vydělávat z pronájmu. Postaráme se o nové hosty a zajistíme, aby měli během svého pobytu maximální hotelový komfort.

Nejmenší apartmány se hodí pro jednotlivce či páry.

Vydělají vám až 11 % ročně.

Užijte si dostatek prostoru a soukromí

a užívejte si až 9,6 % zhodnocení za rok

Vezměte na hory celou rodinu

a po zbytek roku vydělávejte až 10,9 %

Kolik můžete s konkrétním apartmánem vydělat?

Kalkulačka výnosu investice