Články

Články

+420 778 727 878 acreal@acreal.cz

Sháníte nemovitost k rekreaci a zároveň k investici? Nepodceňte výběr lokality

Toužíte po menším apartmánu v příjemném přírodním prostředí, kde budete moci trávit dovolené a ve zbytku času jej výhodně pronajímat? Není to nereálná představa – při samotném výběru však hraje velmi zásadní roli vhodná lokalita. Na co se zaměřit?

Investici do nemovitosti byste neměli brát na lehkou váhu – v případě horského apartmánu to platí dvojnásob. Možná, že rekreační dům v horách u polských hranic seženete doslova za hubičku, ale je to skutečně právě to ideální prostředí, o které budou mít turisté zájem? A pokud bydlíte na druhé straně republiky, těžko budete mít příležitost podobnou nemovitost udržovat. Naštěstí existuje lepší alternativa – pořízení horského apartmánu v rezidenci, která nabízí výhody hotelového komplexu a možnost pronájmu v době, kdy v horách zrovna nebudete.

Krkonoše jsou atraktivní po celý rok

Horské prostředí Krkonoš láká turisty v létě i zimě – ať už vášnivé cyklisty či lyžaře. Nemusíte se proto bát, že by o váš apartmán nebyl zájem. Vzhledem k současné situaci, kdy lidé mohou trávit dovolenou pouze v tuzemsku, naopak poptávka po příjemných horských pobytech spíše vzroste. A naše nejvyšší pohoří má rozhodně co nabídnout – Sněžka a její blízké okolí je pro návštěvníky velmi atraktivní a doslova vyzývá k procházkám, výletům a různým výšlapům.

Využít apartmán jako zdroj vedlejšího příjmu je určitě výhodnější možnost, než si pořizovat chatu, ve které strávíte sotva pár týdnů ročně, a po zbytek času zůstane nevyužitá.

Samotné městečko Vrchlabí je malebné, klidné a leží v blízkosti oblíbených lyžařských středisek v samém srdci Krkonoš – do Pece pod Sněžkou nebo třeba Špindlerova mlýna to odsud není daleko. Navíc je zde plně vybavený ski areál. Zkrátka perfektní místo k odpočinku.

Jaké památky v okolí Vrchlabí najdete?

Krkonoše však nejsou oblíbené jen díky sportům a vysokým horským hřbetům, přímo ve Vrchlabí se nachází renesanční zámek, který pochází z 16. století a je obklopený rozsáhlým parkem. Zámecký park je volně přístupný veřejnosti a můžete si zde prohlédnout mnoho cizokrajných dřevin. V bezprostřední blízkosti najdete také rozhlednu na kopci Žalý, odkud je nádherný výhled do okolí.
Jestli ale máte slabost spíše pro historii, za návštěvu určitě stojí nedaleké zámky v Jilemnici či Horní Branné nebo Krkonošské muzeum.

Užívejte si dovolenou v horách, kdykoliv se vám zachce

Horský rezort nabízí podobné služby jako hotel, takže s údržbou apartmánu nebudete mít žádné starosti. Je zde recepce s lobby barem, soukromé wellness i možnost úklidové služby. V době, kdy se apartmán rozhodnete navštívit, můžete těchto služeb plně využívat, a zároveň si vychutnávat pocit, že jste ve svém. A co je ještě lepší – o váš apartmán bude dobře postaráno i během vaší nepřítomnosti.

další články

 • Jak si vybavit horský apartmán?

  Jak si vybavit horský apartmán?

  Perfektně zařízený apartmán láká návštěvníky a navíc inspiruje – celý zážitek z dovolené povýší na zcela novou úroveň. Jak docílit moderně zařízeného a stylového interiéru s nadčasovým šarmem a nádechem luxusu? Zjistěte to v našem článku.

   

   

  Zobrazit celý článek
 • Opožděná dovolená na horách? Zažijte barevný podzim v Krkonoších

  Opožděná dovolená na horách? Zažijte barevný podzim v Krkonoších

  Léto je sice už za námi, období výletů a pěší turistiky však nekončí. Rozhodli jste se letos dovolenou odložit a dopřát si zasloužený odpočinek až během podzimních měsíců? Vydejte se na hory – do Krkonoš můžete zamířit za každého počasí.

   

   

  Zobrazit celý článek
 • Dovolená ve Vrchlabí – kam určitě vyrazit?

  Dovolená ve Vrchlabí – kam určitě vyrazit?

  V posledních měsících je o dovolenou na domácím území velký zájem. Nejste si jisti, kam se s rodinou vydat? Vyzkoušejte české hory – bylo by chybou myslet si, že jsou zajímavé pouze v zimě, co nabídnout mají totiž i v létě. K těm zdaleka nejoblíbenějším patří Krkonoše. Poradíme vám, co zde podniknout a které lokality určitě stojí za návštěvu.

   

   

  Zobrazit celý článek
 • Golfový turnaj na Mladých Bucích - Ski&Mtb APARTMENTS VRCHLABÍ KRAKONOŠOVA TOUR 2020

  Golfový turnaj na Mladých Bucích - Ski&Mtb APARTMENTS VRCHLABÍ KRAKONOŠOVA TOUR 2020

  Zveme vás na golfový turnaj pořádaný ve spolupráci s Golf Club Mladé Buky, GRUND RESORT Golf & Ski a Skiareálem Herlíkovice. Budeme rádi, když se k nám 15. 8 2020 přidáte a užijete si pravou podkrkonošskou pohodu.

  Zobrazit celý článek
 • Druhý domov v Krkonoších? Pořiďte si horský apartmán

  Druhý domov v Krkonoších? Pořiďte si horský apartmán

  Uvažujete o vlastní rekreační nemovitosti či nenáročném podnikání v turisticky oblíbené lokalitě? Potom zvažte pořízení moderního horského apartmánu v Krkonoších – návštěvníky bude lákat celoročně.

   

   

  Zobrazit celý článek
 • Ve Vrchlabí už brzy vznikne nový skatepark a krytý bazén

  Ve Vrchlabí už brzy vznikne nový skatepark a krytý bazén

  Sportovní areál Vejsplachy, umístěný na západním okraji města Vrchlabí, připravuje hned několik velkých projektů k nalákání nových návštěvníků. Je mezi nimi hotel, skatepark a a dokonce i bazén.

  Zobrazit celý článek
 • Výhrou je umístění v srdci Krkonoš

  Výhrou je umístění v srdci Krkonoš

  Zásadním kritériem výhodnosti investice do horských nemovitostí je lokalita. Zatímco u klasických městských nemovitostí se lepší či horší umístění projeví pouze na výši nájemného, které budete moci vyžadovat, přičemž využitelnost zůstane stejná, u horských apartmánů to neplatí.

  Zobrazit celý článek
 • Boom moderního chalupaření

  Boom moderního chalupaření

  Utíkat na víkend či na prázdniny do druhého domova v přírodě mají Češi v krvi. Ovšem starat se o takovou chatu nebo chalupu, pracovat na ní po náročném týdnu, to už při dnešním hektickém způsobu života nechceme ani nezvládáme.

  Zobrazit celý článek
 • Obliba horských apartmánů stoupá. Představují ideální spojení zimní dovolené a investiční příležitosti

  Obliba horských apartmánů stoupá. Představují ideální spojení zimní dovolené a investiční příležitosti

  Investice do nemovitostí je coby pasivní dlouhodobé a nepříliš rizikové uložení finančních prostředků velmi populární volbou, obvykle se však jedná o koupi a následný pronájem velkoměstských bytů nebo kancelářských prostor.

  Zobrazit celý článek
 • Vyplatí se zvláště investice do větších apartmánů

  Vyplatí se zvláště investice do větších apartmánů

  I přes svůj sezónní charakter má tato oblast podnikání rychlou návratnost a poskytuje stabilní příjmy. Dokonce vám bude zaručeně vydělávat víc než byt v Praze, zvláště pokud se zaměříte na třípokojové apartmány.

  Zobrazit celý článek
 • Když se spojí pocit domova a hotelové služby

  Když se spojí pocit domova a hotelové služby

  Proč je investice do horských apartmánů takové terno? Návštěvníci si zde mohou užívat dovolené bez starostí a námahy spojených s udržováním další nemovitosti, a přesto se budou cítit jako doma.

  Zobrazit celý článek

APARTMÁNY VRCHLABÍ PŘEDSTAVUJÍ SKVĚLOU INVESTIČNÍ PŘÍLEŽITOST

Užijte si prázdniny na horách a po zbytek roku nechte svou nemovitost vydělávat z pronájmu. Postaráme se o nové hosty a zajistíme, aby měli během svého pobytu maximální hotelový komfort.

Nejmenší apartmány se hodí pro jednotlivce či páry.

Vydělají vám až 11 % ročně.

Užijte si dostatek prostoru a soukromí

a užívejte si až 9,6 % zhodnocení za rok

Vezměte na hory celou rodinu

a po zbytek roku vydělávejte až 10,9 %

Kolik můžete s konkrétním apartmánem vydělat?

Kalkulačka výnosu investice